هفت تیک دات کامورود کاربر:

روشهای نوین تبلیغات در اینترنت
مقدمه
امروزه تبلیغات از روش‌های گوناگونی توسط رادیو، تلویزیون، روزنامه‌‌ها، مجلات، در سطح شهرها بر بیلبوردها و… صورت می‌گیرد؛ اما در این بین یکی دیگر از روش‌هایی که هزینه کمتر و تاثیرگذاری مناسبی دارد، تبلیغات از طریق اینترنت یا همان تبلیغات آنلاین است. روشی که سال‌ها است بسیاری از کشورهای بزرگ دنیا به آن روی آورده‌اند و از طریق آن کسب درآمد می‌کنند. این در حالی است که این روش مثل هزاران روش دیگر هنوز در کشور ما فراگیر نشده و به نوعی اکثر افراد جامعه با این نوع تبلیغات بیگانه هستند و همچنان از همان بازاریابی سنتی برای ارائه محصولات به مشتریان استفاده می‌شود. ، حجم بازار تبلیغات اینترنتی در ایران دو میلیارد تومان می‌باشد که در واقع به همان روش سنتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. متاسفانه روش تبلیغات اینترنتی کشور به همان روش سنتی صورت می‌گیرد؛ یعنی شرکت‌ها از همان روش‌های تبلیغاتی استفاده می‌کنند که مطبوعات، رادیو و تلویزیون از آن استفاده می‌کنند.

یکی از ویژگی‌های تبلیغات آنلاین ایجاد رابطه تعاملی با کاربران است، یعنی درگیر کردن کاربر، کلیک روی تبلیغ، جست‌وجو و در نهایت اقدام به خرید، اما در تبلیغات آنلاین ما این اتفاق به هیچ وجه رخ نمی‌دهد؛ چرا که کاربر اگر به تبلیغات به نمایش در آمده در یک سایت جذب شود و بخواهد آن را خریداری کند به جای راهنمایی به قسمت خرید به خود شرکت اتصال پیدا می‌کند. برای این که این تبلیغات باعث آزار و اذیت کاربران نباشند و در روند اقتصادی کشور موثر باشد دو جور فرهنگ سازی باید انجام شود:
فرهنگ ارایه راهکار متناسب با نیاز از سوی وب سایت ها و ارایه دهندگان تبلیغات اینترنتی
فرهنگ استفاده از خدمات تبلیغات اینترنتی ارایه شده

تبلیغات آنلاین
تبلیغات آنلاین یک شکل ارتقا یافته از تبلیغات است که در اینترنت و شبکه جهانی وب برای رساندن پیام های تبلیغاتی جهت جذب مشتریان استفاده می شود.
در واقع اینترنت تبدیل به یک منبع در حال ظهور شده است که تمایل به گسترش هر چه بیشتر دارد. رشد این رسانه خاص، توجه اگهی دهندگان را به عنوان یک منبع مولد مشتری و مصرف کننده جذب کرده است.
در طول سال های گذشته که تبلیغات اینترنتی کارشان را شروع کرده اند، روش ها و مدل های مختلفی برای انجام تبلیغات در اینترنت ابداع و استفاده شده است که برخی از آنها عبارتند از : بنر، بنرهای دارای غنای رسانه ای ، تبلیغات مبتنی بر بازی ، پست الکترونیک، حامی گری ، موتورهای جستجو، صفحه های شخصی و وبلاگ ها، باتن ها، پاپ آپ و پاپ آندر ، ویدیوئی ، ، شبکه ای های اجتماعی ، تبلیغات متحرک ، وب سایت، تبلیغات در اتاق های کفتگو و تبلیغات در روزنامه ها و مجلات آن لاین و...
تحقیقات ثابت کرده است که مشتریان هر روز بیشتر از قبل به ارزش بازاریابی الکترونیکی پی برده وحتی این روش را به دیگر روش های بازاریابی ترجیح می دهند. یکی از مزیت هایی که تبلیغات اینترنتی برای مشتریان دارد این است که آنها به هنگام بازدید تبلیغات در اینترنت حق انتخاب دارند که آیا از بین آیتم های موجود انها را انتخاب بکنند یا خیر. بر طبق آمار که از بین کاربران اینترنت تهیه شده است، ۵۴% عقیده دارند که بازاریابی اینترنتی باید جایگزین بازاریابی تلفنی شود. ۴۵% معتقدند بازاریاب اینترنتی باید جایگزین تماس های تلفنی فردی شود. ۴۰% آن ها پست الکترونیکی را به پست معمولی ترجیح می دهند. ۳۳% می خواهند پست الکترونیکی نقش تقاضاها وفرم های خرده فروشی را به عهده بگیرند.
تحقیقات ثابت کرده است که تبلیغات آنلاین نتایج مطلوبی در رشد تجارت و کسب و کار داشته است. درآمد تبلیغات اینترنتی در سال ۲۰۰۶ به حدود ۱۷ میلیارد دلار رسید. تحقیقات در مورد مشتریان پیش بینی کرده است که در سال 2012 حدود 34 بیلیون دلار در ایالات متحده آمریکا هزینه صرف تبلیغات آنلاین می شود.

یکی از مزیت های اصلی تبلیغات آنلاین نسبت به سایر روش های سنتی تبلیغات، انتشار سریع اطلاعات و محتوی است که محدود به زمان و یا جغرافیای خاصی نمی شود. به همین دلیل تبلیغ کنندگان را با چالش های تازه ای از تبلیغات مفید و موثر روبرو کرده است .
روش های مختلف تبلیغات اینترنتی
در اینجا به طور خلاصه به شرح برخی از مهم ترین روش های تبلیغت اینترنتی می پردازیم :
1: روش اول بنر
بنر یک تصویر گرافیکی کوچک و معمولا مستطیلی است که به یک پایگاه اینترنتی دیگر متصل می شود و ابعاد مختلفی دارد. بنرها اولین شکل از تبلیغات بودند که به طور گسترده در اینترنت مورداستفاده قرار گرفتند و امروزه از معروف ترین و پرکاربردترین انواع تبلیغات اینترنتی به حساب می آیند.
بنرها معمولا در فرمتGIF، ساخته شده و در قسمت بالای صفحات اینترنتی قرار می گیرند. کاربر با کلیک کردن روی آن ها به صفحه ای منتقل می شود که توضیحات بیشتری درمورد آن تبلیغ به او می دهد و یا مستقیما به پایگاه اینترنتی شرکتی که تبلیغ را طراحی کرده منتقل می شود. این مدل از تبلیغات اینترنتی را می توان تا حدی به تبلیغات سنتی چاپ شده در روزنامه ها و مجلات تشبیه کرد.
بنرها دارای انواع مختلف و متفاوتی هستند و می توان آنها را به صورت زیر دسته بندی کرد:
الف) بنرهای ثابت: این بنرها معمولا در فرمت GIF تهیه شده و دربردارنده تصاویر و متونی هستند که ثابت بوده و حرکت نمی کنند. قبلا از این نوع بنرها به دلیل آنکه گمان برده می شد مورد توجه بازدیدکنندگان قرار نمی گیرند کمتر استفاده می گردید. اما امروزه تحقیقات نشان داده است که بعضی کاربران این نوع از بنرها را ترجیح می دهند و به همین دلیل اخیرا استفاده از آن ها بیشتر شده است.
روش معمول تبلیغات آنلاین که در ایران استفاده می‌شود بنر‌های تبلیغاتی هستند که عموما ثابت هستند!
ب) بنرهای متحرک (انیمیشنی): این نوع بنرها از ترکیب چندین بنر ثابت و با استفاده از نرم افزارهایی مخصوصی نظیرGIF BUILDER طراحی گردیده و همانند کارتون های انیمیشنی دارای خاصیت تغییرپذیری هستند. اندازه و حجم این بنرها نیز معمولا از بنرهای ثابت بیشتر است. اما از طرفی این بنرها به علت حجم زیاد و اندازه های بزرگ سرعت بارگذاری صفحات اینترنتی را کاهش می دهند.
ج) بنرهای تعاملی(دارای غنای رسانه ای): در این نوع با استفاده از انواع نرم افزارها و فناوری های رسانه ای ویژگی ها و کارکردهایی را به بنرها اضافه می کنند به طوری که توانایی تعامل پذیری خاصی پیدا می کنند. برای مثال بنرهایی وجود دارند که اول چند گزینه را برای کاربر نمایش داده (مثلا سوال درمورد مذکر یا مونث بودن کاربر!) و درصورت انتخاب هرکدام از آن گزینه ها توسط کاربر در ادامه تبلیغات خاصی به او نشان داده می شود. با وجود هزینه بالاتر برای طراحی آن ها اما از آن جا که طبق تحقیقات، اثربخشی این نوع از دو نوع دیگر بیشتر است . شرکت ها هم ترجیح می دهند بیشتر از آن استفاده کنند. FLASH و SHOCKWAVE از رایج ترین نرم افزارها برای طراحی بنرهای تعاملی هستند.
روشهای افزایش بهره‌وری و تاثیرگذاری بنرهای تبلیغاتی
تبلیغات از طریق بنر تنها راهکار تبلیغ نیست و این روش هم مزایا و محدودیتهای خاص خود را دارد، ولی تجربه نشان می دهد که استفاده هوشمندانه از بنر بویژه در معرفی نام تجاری (Brand) و پیشبرد فروش بسیار موثراست. بسیاری از آگهی دهندگان به شناخت کاملتری از تبلیغات بنر (Banner Advertising) نیاز دارند تا بتوانند بخوبی از آن استفاده کنند. بنابراین تبلیغات از طریق بنر می تواند و می بایست بخشی از استراتژی تبلیغاتی باشد، به شرط آنکه به این موارد توجه شود:
1- انتخاب پیامهای جذاب و کوتاه :
بنرهای تبلیغاتی با بیلبوردهای خیابانی قابل مقایسه اند.این آگهی ها باید نظر بیننده را به مدتی کوتاه جذب کنند. بنرخواه در بالای صفحه باشد، یا در وسط و کناره های آن، باید با چند کلمه یا تصویردر کمال اختصار پیام را انتقال دهد . این آگهی ها بخصوص در معرفی نام و مارکهای تجاری بسیار موفق عمل می کنند، زیرا نامها یا تصاویر کوتاه بخوبی در ذهن جای می گیرند .حتی برای شرکت ها و کسب و کارهای کوچک هم تبلیغات بنری برای معرفی نام و کالای تجاری روش مناسبی است.
2- هدایت مخاطب یا بازدید کننده به جای درست:
اگر از بنر برای معرفی سایت خود استفاده می کنید، قابل قبول است که مخاطبان را به صفحه اصلی (home page) سایت بفرستید. اما بنرهایی که برای پیشبرد فروش و ارائه پیشنهادات خاص طراحی شده اند، ممکن است باهدایت مخاطبان به صفحه اصلی سبب سردرگمی آنها شوند. در این موارد، بخصوص اگر پیام یا راهنمای تصویری مناسبی برای هدایت این بازدید کنندگان در صفحه اصلی پیش بینی نکرده باشید، احتمالا آنها را از دست خواهید داد. این یکی از خطاهای مهمی است که آگهی دهندگان مرتکب می شوند. بنابراین، بجای آنکه مخاطب را به صفحه اصلی سایت بفرستیم، بهتر است او را مستقیما” به صفحه ای که برای پیشبرد فروش طراحی شده و بنر ها را به آن مرتبط (لینک) کرده ایم هدایت نمائیم. در این صفحه باید محصول یا پیشنهاد خود را به صورت مشروح معرفی کنیم و از مخاطب بخواهیم که با پر کردن فرم محصول را سفارش دهد یا با ما تماس بگیرد. به این ترتیب اگر مخاطب فرم را هم پر نکند، مطمئن هستیم که پیام تبلیغ را دریافت کرده است.
۳- تبلیغات هدفدار:
منظور از تبلیغات هدفگیری شده، پیام رسانی به مخاطبانی است که دارای علائق مشترک شغلی، تخصصی، هنری، ورزشی و امثال آن هستند. در تبلیغات از طریق بنر این گروهها را می توان با دسته بندی سایتهای نمایش دهنده آگهی از یکدیگر تفکیک کرد، بطوریکه هر آگهی برای گروه خاصی از مخاطبان پخش شود. کاملاً پیداست که به این ترتیب هزینه ها کاهش و بازدهی تبلیغات به میزان درخور توجهی افزایش می یابد.
۴-آزمودن تبلیغات با گروه های کوچک:
یک وجه امتیاز و مهم تبلیغات اینترنتی این است که با هزینه ناچیزی می توانید آگهی های خود را با گروه کوچکی از مخاطبان بیازمائید. همچنین می توانید بنرهایی با شکلها، رنگها، متن ها و اندازه های مختلف تهیه و اثر بخشی آنها را با هم مقایسه کنید. با کمی دقت و حوصله می توانید پیشنهاد های فروش را بگونه‌ای تنظیم نمائید که با خصوصیات وعلائق گروهی مخاطبان سازگارتر شده و بیشترین نتیجه را به بار آورد. این آزمایشها اطلاعات فراوانی به آگهی دهنده می دهد که ارزش آن دهها و گاه صدها برابر هزینه های مربوطه است. حتی می توانید هزینه و اثر بخشی تبلیغات بنر را، برای کالا یا خدمات مورد نظر، با سایر انواع تبلیغات سنتی و اینترنتی مقایسه کنید. در این صورت ملاحظه خواهید کرد که تبلیغات بنر در مورد بسیاری از محصولات ارزانتر تمام می ‌شود و نتیجه بهتری دارد.
۵- اختصاص بخشی از استراتژی کلی تبلیغات به بنر :
تبلیغات معمولا وقتی بیشترین نتیجه رابه بار می آورد که از رسانه ها و روشهای مختلف برای رساندن پیام به مخاطب استفاده کنیم. سازمانها و شرکتهای بزرگ و با سابقه این مطلب را می دانند و می کوشند پیامهای خود را با رسانه های مختلف به مخاطبان برسانند. این شرکتها معمولا” از رادیو، تلویزیون، سینما، مطبوعات، تبلیغات محیطی‌ (پوستر، بیلبورد، اتوبوس،…) بخوبی استفاده می کنند و در سالهای اخیر روشهای مختلف تبلیغات آنلاین را هم به این مجموعه افزوده اند. اما برای شرکت های که بودجه آنها کفاف تبلیغ در رسانه های گرانقیمت را نمی دهد، بسیار به صرفه است که از سایر انواع تبلیغات آنلاین استفاده کنند. درج آگهی در خبرنامه های آنلاین و ارسال ایمیلهای تبلیغاتی از نمونه هائی است که درکنار تبلیغات بنر می تواند به این کسب و کار ها کمک کند.
۶- بهره گیری از گرافیک، انیمیشن، و سایر جلوه های بصری در طراحی بنر:
ترکیب بندی، رنگ، نور، حرکت، حروف و خطوط زیبا اثر محسوسی بر جلب توجه بینندگان و موفقیت بنرها دارد. این مجموعه ممکن است مدتها در ذهن بیننده بماند و به اهداف آگهی دهنده کمک کند. برای طراحی بنر ها بهتر است از افراد متخصص و با تجربه استفاده شود. هزینه طراحی بنر رقم درخور توجهی نیست اما اثر مهمی بر تبلیغات دارد.
2: روش دوم ؛ پنجره روی پنجره
پنجره های کوچکی (کوچکتر از اندازه معمولی پنجره مرورگر) که موقع جستجوی فرد دراینترنت ناگهان بر روی صفحه نمایشگر ظاهر شده و نوشته ها و تصاویر تبلیغاتی همراهشان است. این نوع از تبلیغات اینترنتی به پنجره های جهنده نیز معروف هستند.
3: روش سوم؛ موتورهای جستجو:
این موتورها، بعد از آن که کاربر موضوع مورد جستجوی خود را در فرم مخصوصی که برای این کار تعبیه شده وارد می کند، لیستی از پایگاه های اینترنتی که دربردارنده موضوع موردنظر کاربر هستند برای او جمع آوری می کند. مکانیسم عمل موتورهای جستجو که به سایت های درگاهی نیز معروف هستند معمولا به دو روش زیر است :
1-روش مجانی:
موتورهای جستجومعمولا پایگاه های اینترنتی را طبق کلید واژه هایی (keyword) که صاحبان آنها برای یشان درنظر گرفته و آنها را بر اساس این کلمات ثبت کرده اند جستجو می کنند. مثلا هنگامی که کاربری کلمه تبلیغات اینترنتی را وارد فرم مخصوص جستجو در پایگاه گوگل یا یاهو می کند، موتورهای جستجو به بانک اطلاعاتی خود رجوع کرده و لیستی از تمام پایگاه هایی که تحت عنوان تبلیغات اینترنتی دسته بندی شده اند (روش یاهو) و یا تبلیغات اینترنتی به عنوان کلید واژه آنها درنظر گرفته شده (روش گوگل) را برای کاربرنمایش می دهند. به این ترتیب انتخاب کلید واژه های مناسب برای پایگاه اینترنتی می تواند شانس آمدن نام پایگاه اینترنتی در رتبه های اول لیستی که به کاربر نشان داده می شود را بالا ببرد و این در حقیقت نوعی تبلیغ برای آن پایگاه اینترنتی خواهد بود.
احراز رتبه بالاتر در لیست حاصل از جستجوی موتورهای اینترنتی، یکی از مؤثرترین روشهابرای افزایش ترافیک بازدیدکننده هر سایت تجاری، در اینترنت است. چنانچه سایت شما در ده یا بیست سایت اول لیست جستجوگرها نباشد، به احتمال زیاد کسی سایت شما را نخواهد دید. خود شماوقتی در یکی از جستجوگرها مانند Yahoo یا Google یک کلمه کلیدی (Keyword ) را وارد می کنید و لیست سایتهای مرتبط با آن کلمه را مشاهده میکنید، به کدام سایتها سر می زنید؟ آیابیشتر از ده سایت یا حداکثر 20 سایت را اول را مرور می کنید؟ قطعاً بسیاری از مردم هم همین رفتار را دارند. همه فکر می کنند سایتهای ابتدای لیستهای جستجو شده بیشترین ارتباط را با موضوع جستجو دارند. هرچند این استدلال درستی است، اما چه بسا سایتهایی وجود دارند که ارتباط زیادی با موضوع جستجو دارند اما در ابتدای لیست قرار نمی گیرند. یکی از دلایل این است که سایتهای تجاری با استفاده از روشهای جدید می توانند خود را در ابتدای لیستهای جستجو قرار دهند و آنهایی که از این روشها استفاده نمیکنند جای واقعی خود را از دست می دهند.
برای اینکه در جذب کاربران به سایت خود موفق باشید می بایست جایگاه سایت خود را در لیست جستجوگرها به موقعیت بالایی ارتقاء دهید. نکته دیگر اینکه باید بدانیم مردم بیشتر از چه جستجوگرهایی استفاده میکنند. به عنوان مثال حدود 80% کاربران اینترنت سایت Google را برای جستجو انتخاب می کنند.
پرداخت هزينه به ازاي هر كليك (CPC - (Cost-Per-Click:
تبلیغات در گوگل براساس کلمات کلیدی (ad words) بر اساس مدل CPC عمل مي كند. به عبارتي ديگر، هنگامي كه كاربري بر روي تبليغات شما كليك كند، از حساب شما هزينه اي بابت هر كليك كسر مي گردد. اگر تبليغات شما هنگام جستجوی يك كلمه به كاربر نمايش داده شود و كاربر برروي آن كليك نكند، هزينه اي را از حساب شما كسر نخواهد كرد.بسیاری از سایت های تبلیغاتی دیگر نیز از همین روش استفاده میکنند.
2-روش پولی:
در این روش شرکتها می توانند در ازای پرداخت مبالغی به موتورهای جستجو از آنان بخواهند تا درصورت جستجوی کلید واژه خاصی توسط کاربر، پایگاه اینترنتی آنها در لیست نشان داده شده به کاربر قرار گیرد. حال اینکه نام پایگاه در کدام رتبه لیست قرار گیرد، بستگی به مبلغی دارد که شرکت می پردازد.
4: روش چهارم ؛ پست الکترونیک:
فرستادن نامه های الکترونیک یکی از رایج ترین مدل ها برای تبلیغات اینترنتی است .به کارگیری پست الکترونیک برای تبلیغات در سال های اخیر و با افزایش تعداد کاربران اینترنت مهم تر شده است. در این تبلیغات شرکت ها پیام های تبلیغاتی طراحی کرده و به نشانی های الکترونیک کاربران می فرستند.
تحقیقات نشان داده است که هزینه تبلیغات شرکت ها به تنهایی، به این روش در سال 2006 در ایالات متحده آمریکا 400میلیون دلار تخمین زده شده است.
در بریتانیا نیز در سال 2009 هزینه تبلیغات از طریق پست الکتیویک با افزایش 15% به 292 میلیون پوند رسید.

نامه های الکترونیک که شرکت ها برای کاربران ارسال می کنند را می توان به دو نوع زیر تقسیم بندی کرد:
الف) نامه های الکترونیک خواسته شده :
پیش از شروع مطلب دو نکته ی زیر را در نظر بگیرید:
امروزه روش تبلیغاتی بر مبنای خواست کاربر مطرح است!
اعتماد مشتری جلب کردنی است. یکی از بهترین راه حلهای جلب اعتماد، احترام به عقاید مشتری در مورد دریافت نامه های تبلیغاتی یا عدم دریافت آنهاست.
در این روش تبلیغات، شرکت ها نامه های الکترونیک تبلیغاتی را تنها برای مشتریانی می فرستند که خودشان برای دریافت چنین نامه هایی اعلام آمادگی کرده اند. در این حالت، مشتریان با مراجعه به پایگاه اینترنتی شرکت، فرم مخصوصی که بیانگر مشخصات وهمچنین نوع خواسته های آنان است را پر کرده و نشانی الکترونیک خود را وارد می کنند. بعد شرکت، نامه های الکترونیک که حاوی تبلیغات اینترنتی متناسب با خواست و سلیقه مشتریان است برای آنان می فرستد. هر زمان هم که مشتری دیگر نمی خواهد چنین نامه هایی دریافت کند، شرکت از فرستادن آنها خودداری می ورزد.
ب) نامه های الکترونیک ناخواسته (اسپم):
در این حالت، شرکت با استفاده از نرم افزارهای خاص که می توانند نشانی های الکترونیک را از اینترنت جمع آوری کنند و یا ازطریق شرکتهای تبلیغاتی که دارای بانکی از نشانی های الکترونیک هستند اقدام به فرستادن نامه های الکترونیکی تبلیغاتی به افراد می کنند. این کار بدون اجازه کاربران صورت گرفته و در اکثر موارد کاربران خواهان دریافت چنین نامه هایی نیستند.
بهتر است بعد از دریافت درخواست افراد، با یک پیام برای آنها بفرستید و از آنها تائیدیه ای مبنی بر موافقت آنها برای دریافت نامه ها بگیرید. اشتباهی که بعضی از بازاریابان انجام می دهند آن است که نامه های تبلیغاتی را برای افراد مختلف ارسال می کنند و این کار را تا زمانی ادامه می دهند که درخواست عدم تمایل به دریافت نامه از طرف گیرنده صادر شود. استفاده وسیع از این روش در سالهای گذشته باعث سست شدن تجارت الکترونیکی شده است.
بنابر این برای اثر گذاری و جلب رضایت و وفاداری مشتری همواره به مشتریان خود حق انتخاب بدهید تا بدانند که برای شما ارزشمند هستند.
همواره این سوالات را در نظر بگیرید:
هر مشتری علاقه دارد چه نوع اطلاعاتی دریافت کند؟
فاصله زمانی این اطلاعات باید چگونه باشد ؟

برای رسیدن به پاسخ این سوالات کلیدی لازم است به مشتری جرات دهید تا اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار دهد تا به این ترتیب بتوانید جایگاه آنها را در پیشبرد اهداف تجارت خود مشخص کنید. اما به خاطر داشته باشید از گرفتن اطلاعات شخصی افراد خودداری کنید. باید طوری برنامه ریزی شود که به تدریج به مشتریان خود نزدیک شوید و اطلاعات بیشتری را در مورد آنها کسب کنید.
توجه داشته باشید که مشتریان آدرس پست الکترونیکی و دیگر اطلاعات شخصی خود را برای نوعدوستی به شما نمی دهند، بلکه جهت ارتباط و منفعت دوطرفه انتظار دارند در مقابل باید چیز با ارزشی دریافت کنند. این ارزش می تواند در غالب در یافت اطلاعات خاص روی سایت شما یا از طریق هدیه های رایگان، کارت تخفیف یا قرعه کشی باشد.
مزایای تبلیغ به روش پست الکترونیک
هزینه پایین: براساس برآوردها هزینه فرستادن نامه های الکترونیک کمتر از یک درصد هزینه فرستادن نامه های سنتی است .
امکان هدفگیری دقیق مشتریان: همان طورکه قبلا گفته شد با استفاده از نامه های الکترونیک می توان پیام های تبلیغاتی را تنها برای کسانی که خواهان دریافت آن هستند فرستاد.
اثربخشی بالا: طبق آمار و تحقیقات انجام شده بیش از نیمی از کاربران اینترنت در روز، نامه های الکترونیک شان را چک می کنند یا آنها را ارسال می کنند.
مدیریت آسان: ارسال پیام های تبلیغاتی به پست های الکترونیکی می تواند به تفکیک جنسیت، سن، تحصیلات، محل زندگی، علاقه مندی ها و سایر اطلاعاتی که در پایگاه داده ها موجود است انجام شود.

دیگر مزایای نامه های الکترونیکی:
ایجاد و اصلاح لیست آدرسهای پست الکترونیک
امکان ایجاد گروه های مختلف
ایجاد لیست به صورت فایلهای اکسل
امکان ردیابی و آنالیز از ایمیلهای ارسال شده، باز شده، حذف شده و ...
دسترسی آسان به پانل مدیریت
ایجاد و ذخیره قالبهای مختلف
پاسخگویی خودکار به ایمیلها

مزایای تبلیغات اینترنتی
در اینجا به مقایسه و بررسی مزایای تبلیغات اینترنتی در مقابل تبلیغات سنتی می پردازیم و برخی از اصلی ترین مزایا را مورد بررسی قرار می دهیم. اما در ابتدا لازم است بدانیم که تبلیغات سنتی یا چاپی شامل رادیو و تلویزیون،روزنامه ها،مجلات و نشریات،بروشور، کارت ویزیت، تبلیغات محیطی مانند بیلبورد ها و....می باشند که در واقع از تضمینات عادی بازاریابی تشکیل شده اند. در حالی که تبلیغات اینترنتی آمیزه ای از دستگاه های الکترونیکی (سرور ویا کامپیوتر)است که همان تضمینات بازاریابی را در وب سایت های حرفه ای مستقر می کند.
حال مزایای تبلیغات اینترنتی را نسبت به سایر روش های سنتی برمی شماریم:
1-هزینه:
تبلیغات سنتی هزینه های هنگفتی را به خود اختصاص می دهند؛ این هزینه ها شامل : طراحی، چاپ و نشر، انبار داری، هزینه پخش و انتشار، هزینه جمع آوری اجناس و لوازم ،هزینه حمل و نقل برای تحویل تبلیغات چاپ شده و هزینه پست، می باشد. البته واضح است که این هزینه ها در رسانه های جمعی(رادیو و تلویزیون)چندین برار می شود. حال فرض کنید که در هر یک از این روش ها کوچکترین اشکالی به وجود بیاید که نیاز به تصحیح و رفع اشکال وجود داشته باشد.تقریباً تمامی هزینه ها باید مجدداً پرداخت شود.
در مقابل با اینکه هزینه اولیه شروع یک وب سایت ممکن است گاهی زیاد به نظر برسد که البته باز هم در مقابل آگهی های چاپی کمتر است اما دلایل قابل ملاحظه ای وجود دارد که نشان می دهد هزینه تبلیغات اینترنتی بسیار پایین تر است، تبلیغات اینترنتی فاقد هزینه های پست، انبار، حمل آگهی های چاپ شده، هزینه طراحی برای هر آگهی جدید می باشد.همچنین در مورد اصلاحات و تغییرات هیچ هزینه ی قابل ملاحظه ای پرداخت نمیشود و اصلاحات نیز در حد اقل زمان ممکن و بسیار سریع صورت میگیرد. سایت های اینترنتی قابل استفاده ی مجدد و قابل بازسازی بوده و پرداخت های ماهانه وب سایت حداقل هستند.
بنابر این به خاطر طبیعت متمرکز و هدفدار تبلیغات اینترنتی و قابلیت ردگیری موثر و کارآمد بودن تبلیغ، هزینه های وارده بسیار کمتر از تبلیغات سنتی خواهد بود.
2-قابلیت دسترسی :
تبلیغات چاپی سنتی ،از لحاظ زمانی محدود هستند، به عنوان مثال تبلیغات تلویزیونی زمان مشخصی دارند و فقط چند ساعتی از وقت ۲۴ ساعته برنامه های تلویزیونی را تسخیر می کنند،اما تبلیغات اینترنتی تمام وقت مشغول کار هستند و از پا نمی افتند. به علاوه، آگهی فقط برای یک دوره ی زمانی خاص مناسب و قابل استفاده است و به محض خاتمه ی آن دوره ی زمانی، باید همان مقدار هزینه صرف انجام کارهای آگهی جدید شود.
درحالیکه قابلیت دسترسی یک وب سایت اینترنتی به مشتریان و خریداران این امکان را می دهد در هر زمان از ۲۴ ساعت شبانه روز بدون هیچ تعطیلی، به اطلاعات و مهمتر از آن به فروش دسترسی داشته باشند. به علاوه، برای دادن هر آگهی جدید، نیاز به صرف همان میزان هزینه نیست، و در مدت کوتاهی نیز این کارها قابل انجام هستند.
3- گستردگی بازاریابی :
در ارزیابی مزایای متدهای تبلیغاتی اینترنتی در مقابل متدهای چاپی سنتی، گستردگی بازاریابی مصرف کننده شایان ذکر است که متد سنتی محدودیت های جغرافیایی بسیاری دارد و فقط در ناحیه ی محلی قابل مشاهده هستند و برای بازاریابی ملی نیاز به صرف هزینه ی بسیار هنگفتی است.
در این رابطه، تبلیغات اینترنتی کاملاً برعکس متد سنتی است و هیچ محدودیت فیزیکی و جغرافیایی ندارد. انجام این تبلیغات به صورت کشوری و یا حتی جهانی هیچگونه محدودیتی ندارد و همه قادر به مشاهده ی این آگهی ها هستند. برای هر مصرف کننده که کامپیوتری داشته باشد، که در این عصر تقریباً شامل همه ی مصرف کنندگان می شود، قابل دسترسی است.
با رشد اطلاعات در اینترنت، زمانی که افراد وقت خود را صرف آن می کنند نیز افزایش می یابد، و همین مسئله بازار تازه ای برای تبلیغات اینترنتی باز کرده است. اکثر کمپانی ها و شرکت های بزرگ و توانگر در جهان تمام هم و غمشان به دست آوردن یک تکه جا برای تبلیغ در اینترنت است تا همه بتوانند آگهی ها ی آنها را بخوانند و استقبال کنند.
4- تبلیغات اینترنتی قابلیت ردگیری بینندگان را فراهم می کند:
برآورد تعداد افرادی که ممکن است یک تبلیغ در روزنامه را مشاهده کنند، تقریباً غیرممکن است.در مورد رادیو و تلویزیون ونیز بیلبوردها نیز به همین صورت است. اما تبلیغات اینترنتی این امکان را دارد که تعداد افراد بیننده ی آن تبلیغ را ردگیری کند. از این طریق مشخص میشود که چه تعداد افراد با مشاهده ی یک تبلیغ به وب سایت اصلی آن نیز سر می زنند و چه تعداد مشتری جدید از طریق آن تبلیغ اضافه می شود.
در آخر این که مزایای تبلیغات از طریق اینترنت از نظر هزینه، قابلیت دسترسی، گستردگی بازاریابی، و قابلیت افزایش حاشیه سود بسیار فراتر از متد تبلیغات چاپی سنتی است.
و به طور کلی، تبلیغات اینترنتی راه بسیار خوبی برای با اطلاع کردن همه جهان از تولیدات یا خدمات خود به طریقی بسیار کم هزینه و کارآمد می باشد.
نتیجه گیری
در بازاریابی الکترونیکی امکان اطلاع رسانی آسانتر و بهینه تر ممکن می شود، روز به روز بر تعداد کاربران اینترنت افزوده می شود، امکان هدف گیری دقیق مخاطب در آن وجود دارد، هزینه تبلیغات در اینترنت بسیار مناسب تر است، مخاطبین افرادی تحصیل کرده و در سطح فرهنگی و علمی بهتری هستند، امکان نظارت و کنترل بدون واسطه بر تبلیغات اینترنتی موجود است.
بر اساس یک بررسی جدید از چشم انداز رسانه‌ها در چهار سال آینده، اینترنت با پیشی‌گرفتن از روزنامه‌ها، دومین ابزار تبلیغاتی بزرگ در آمریکا پس از تلویزیون خواهد شد.
اما در تبلیغات اینترنتی دانستن این نکته کاملاً ضروری است که ساختن یک سایت در شبکهء جهانی اینترنت، مانند ساختن ویترین مغازه در یک خیابان بن‌بست است زیرا کسی از نشانی سایت‌ها به خودی خود خبر ندارد و باید بنا به علتی با نشانی سایت شما آشنا شود و به آن مراجعه کند، پس اگر می‌خواهید مشتری به سراغ شما بیاید، باید به دنبال دلیلی برای آمدن وی باشید .
امروزه شبکه جهانی اینترنت مملو از سایت‌ها و وبلاگ‌هایی است که از سر تفنن و به صورت انباشته‌ای از سیاهی لشگر از سوی افراد حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای پدید آمده‌اند و در این میان احتمال دیده شدن سایت خاصی، بدون ایجاد تمهیدات مناسب در این راستا تقریبا ناممکن است .
پس راه حل مناسب این است که افراد را به وسیلهء محتوای جذاب به سایت خود بکشانید و سپس اطلاعات با کیفیت را به طور مداوم به نشانی پست‌الکترونیکی‌شان ارسال دارید. با انجام این کار، شما نام و نشانی اینترنتی خود را مکررا در گوش مخاطبان زمزمه می‌کنید و آن‌ها را مستعد به خاطر آوردن خود، در هنگام نیاز می‌کنید . در این استراتژی شما نیاز به فردی دارید که نامه‌های الکترونیکی را برای بازدیدکنندگان سایت ارسال کند.

منبع: مرواجایزه
کلمات کلیدی: آگهی ؛ آگهی اینترنتی ؛ تبلیغات ؛ تبلیغات آنلاین ؛ ایمیل مارکتینگ ؛ بنر ؛ بازاریابی ؛ مزایای آگهی اینترنتی ؛ پاپ آپ ؛ موتورهای جستجو

درج آگهی در سايت هفت تيك رايگان است و مسئوليت آن با آگهي دهنده مي‌باشد.
با توجه به تعداد زياد آگهی و تبلیغ رایگان در سایت هفت تيك، لطفا در كسب اعتبار و اعتماد آگهی دهنده، دقت كافي مبذول داريد.
در سایت هفت تیک آگهی رایگان اینترنتی ثبت نمایید و با درج تبلیغات رایگان آنلاین، کسب و کار خود را ارتقا دهید.
این سایت مرجعی برای ثبت نیازمندی ها و آگهی کسب و کار اعضای خود و نمایش دادن آگهی و نیازمندیها به بازدیدکنندگان می باشد.
جهت شروع ثبت آگهی و سفارش آگهی ویژه، ابتدا روي لينك ثبت‌نام كليك كنيد و پس از پركردن فرم ثبت نام آگهی های خود را ثبت كنيد.برای مشاهده تعرفه آگهی ویژه کلیک نمایید.